کاتالیزور هیوندای | فروش، سرویس و تعمیر کاتالیزور هیوندای

AUDI

نمونه کار ها

فروش کاتالیزور هیوندای
سرویس کاتالیست هیوندای

شماره تماس

 09125301510 (سلیمی)

درخواست مشاوره آنلاین

کاتالیزور هیوندای

خرید کاتالیزور هیوندای

کاتالیزور هیوندای قطعه ای در مسیر خروجی گازهای موتور است که می تواند اثر آلایندگی این گازها را تا ۹۰ درصد کاهش دهد به صورتی که مونوکسید کربن و هیدروکربن های نسوخته به دی اکسید کربن و آب تبدیل می شوند.

این قطعه می تواند در کاهش آلودگی هوا به شدت موثر باشد و قادر است اکسید ازت را تبدیل به گاز ازت نماید. کاتالیست هیوندای طول عمری برابر با عمر خودرو دارد، اما نیاز است تا در فواصل زمانی مشخص، سرویس شود تا اگر شبکه های داخلی آن دچار گرفتگی شده، از بین برود.

در صورتی که سرویس آن به موقع انجام نشود، کارایی خود را از دست می دهد و نمی تواند وظیفه اش را به خوبی انجام دهد، همچنین ممکن است گازهای خروجی از اگزوز آن تا پنج برابر آلودگی بیشتری نسبت به قبل داشته باشند.

مستر کاتالیزور، ارائه انواع خدمات سرویس، تعمیر و فروش کاتالیزور بنز ، کاتالیزور بی ام و و دیگر خودروهای داخلی و خارجی با بهره مندی از کادری حرفه ای و با تجربه و استفاده از تجهیزات پیشرفته، آماده است تا در این زمینه بهترین خدمات را با مناسب ترین قیمت ارائه دهد.

میانگین عمر مفید این قطعه در حدود ۴ تا ۵ سال است و پس از گذشت این مدت لازم است که با قطعه جدید جایگزین شود.

در این قطعه یک سری عناصر اصلی وجود دارد که وظیفه کاتالیستی را بر عهده دارند، این عناصر می توانند جزو فلزات گران بها مانند رودیم، پالادیم، پلاتین و … باشند یا از جنس فلزاتی مثل مس، نیکل، منگنز و آهن و … انتخاب شوند. همچنین عنصر سریم به عنوان آزاد کننده، ذخیره کننده و بافر اکسیژن در کاتالیست های سه گانه مورد استفاده قرار می گیرد تا موجب شود همیشه مخلوط گاز در محدوده استوکیومتری ثابت باشد. زیرا در این محدوده شاهد بیشترین کارایی از کاتالیست های سه گانه خواهیم بود. اگر کاتالیست هیوندای شما دچار اشکال شد، نگران نباشید، خودروی خود به مرکز خدمات ما بیاورید تا با استفاده از دستگاه های عیب یاب، ایراد بوجود آمده را پیدا کنیم و هرچه سریعتر اشکال آن را برطرف نماییم.

تعمیر کاتالیزور هیوندای

کاتالیزور هیوندای عمر معین و مفیدی دارد و هر چه بیشتر از عمر آن بگذرد، تاثیر و فعالیت آن در کاهش میزان آلایندگی گازهای خروجی موتور کاسته می شود. به تعبیر دیگر این قطعه دارای یک سری نقاط فعال است که با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهند یا به اصطلاح مسموم می گردند. این کاهش کارایی می تواند در اثر رسوب ماده واکنش گر در شبکه کاتالیست باشد که موجب می شود ناخالصی ها در بخش های مختلف آن جذب شوند.

این قطعه ساختار حساسی دارد و اگر به خوبی از آن نگهداری نشود، ممکن است دچار آسیب دیدگی شود.

بیشترین علت ایراد در این قطعه، مسدود شدن شبکه اسفنجی آن است که این گرفتگی موجب می گردد که گازهای خروجی از موتور به سختی از آن عبور کنند و در اثر فشار بیش از اندازه بر روی آن، این قطعه دچار اشکال شود.

تعمیر کاتالیست هیوندای نیاز به مهارت و تجربه دارد و نمی توان آن را به دست افراد مبتدی و کم تجربه سپرد. کادر حرفه ای ما، با گذراندن دوره های تخصصی تعمیر و نگهداری کاتالیزور و داشتن سال ها تجربه کار در این زمینه، کلیه خدمات خود را به بهترین شکل ممکن و هزینه ای رقابتی ارائه می کند. تعمیر کاتالیزور سانتافه در این مرکز به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام می شود.

عوامل خرابی کاتالیزور هیوندای چیست؟

ضربه فیزیکی، یکی از دلایل خرابی کاتالیست هیوندای است. همانگونه که گفتیم، کاتالیزور، قطعه ای شکننده و حساس است و اگر از طریق یک جسم خارجی به صورت مستقیم به آن ضربه وارد شود، باعث خرد شدن شبکه اسفنجی و آسیب دیدن اجزای دیگر آن می گردد. همچنین این قطعه حساسیت بالایی به دمای زیاد دارد و اگر بیش از اندازه داغ شود، موجب می گردد که خاصیت خود را از دست بدهد و کارایی لازم را نداشته باشد. گرمای بیش از اندازه، وقتی وارد کاتالیست می شود که ایرادی در موتور آن بوجود آمده و باعث داغ شدن بیش از حد آن گردیده است.

همچنین یکی دیگر از عواملی که بر سلامت و طول عمر این قطعه تاثیر می گذارد، میزان ناخالصی موجود در گازهای خروجی از موتور است. اگر این گازها، شامل مواد ناخالصی باشند، مواد داخل کاتالیست به مرور زمان خاصیت خود را از دست می دهند. به عنوان نمونه اگر ایرادی در واشر سرسیلندر خودرو پدید آمده باشد و آب و روغن به موتور خودرو وارد شود، گازهای خروجی از سیلندر نیز حاوی این دو ماده خواهد بود و می تواند قطعه را دچار آسیب دیدگی نماید. بنابراین اگر احساس کردید واشر سرسیلندر دچار مشکل شده، به سرعت خودرویتان را به یک تعمیرگاه معتبر و مجاز ببرید تا بخش های مرتبط با موتور را بررسی کند و شما را از سلامت آن ها مطمئن سازد. ما می توانیم این کار را در کوتاهترین زمان ممکن با دستگاه های پیشرفته و مخصوص خود برای شما انجام دهیم.

در صورتی که ایرادی در سیستم جرقه زنی موتور پیش بیاید، ممکن است عملکرد این قطعه را تحت تاثیر مستقیم خود قرار دهد. زیرا وقتی جرقه زنی به موقع انجام نشود، سوخت به صورت ناقص می سوزد و مقداری سوخت خام همراه گازهای خروجی موتور وارد قطعه می گردد و در آنجا آتش می گیرد.

این اتفاق می تواند صدمات شدیدی به کاتالیست وارد سازد تا جایی که ممکن است نیاز به تعویض این قطعه باشد. از طرف دیگر، سرب بیش از اندازه ای که در بنزین تولید داخل وجود دارد و مکمل های سوخت از دیگر عوامل خرابی کاتالیزور هستند.

تعمیر کاتالیزور هیوندای

نشانه های خرابی کاتالیزور هیوندای چیست؟

خرابی کاتالیزور نشانه هایی دارد. اگر هر یک از این نشانه ها را متوجه شدید، به سرعت به یکی از مراکز تعمیر کاتالیزور هیوندای مراجعه نمایید. اگر احساس کردید که شتاب موتور کاهش یافته و دیگر شتاب گذشته را ندارد، ممکن است این قطعه دچار مشکل شده باشد. همچنین افزایش مصرف سوخت می تواند خبر از وجود ایراد در آن را دهد. در صورتی که در هنگام روشن کردن خودرو با مشکل دیر استارت خوردن آن روبرو شدید یا اگر خودرو اصلا روشن نشد، امکان خرابی کاتالیزور وجود دارد. به علاوه روشن شدن چراغ چک، بالا بودن میزان مونوکسید کربن و هیدروکربن ها در آزمایش آلایندگی، لرزش موتور در هنگام سکون، کاهش دمای کاتالیست و استشمام بوی نامطبوع از اگزوز خودرو می تواند نشانه هایی از وجود اشکال در این بخش باشد، مرکز خدمات حرفه ای  ما، آمادگی خود را برای انجام کلیه مراحل تعمیر کاتالیست هیوندای به صورت حرفه ای با دستگاه های مدرن اعلام می کند.

چه موقع باید نسبت به تعویض کاتالیزور هیوندای اقدام کنید؟

کاتالیزوری که به درستی کار می کند و کارایی حداکثری دارد، می تواند گازهای خروجی از سیلندر را به گازهای بی خطر تبدیل نماید. اما به مرور زمان و با افزایش عمر قطعه، از خاصیت آن کاسته می شود و دیگر مانند گذشته نمی تواند گازهای آلاینده را به خوبی تصفیه کند. در این مواقع اگر تعمیر و سرویس کاتالیست هیوندای جواب نداد، لازم است که آن را تعویض کنید. تعویض کاتالیزور هیوندای باید در مراکز خدماتی مجاز و به دست افراد متخصص انجام شود. زیرا یک فرد مبتدی ممکن است نتواند آن را به خوبی در جایش نصب و محکم کند و خودرو پس از مدتی با مشکل مواجه می گردد.

شستشوی کاتالیزور هیوندای چگونه انجام می شود؟

شستشوی کاتالیست هیوندای برای برطرف کردن رسوبات و آلودگی های بوجود آمده در آن انجام می گردد. به دلیل اینکه این قطعه یکی از اجزای مهم در خودرو محسوب می شود، شستشو و سرویس آن نیاز به مهارت و دقت زیاد دارد. همانطور که اشاره کردیم، به مرور زمان که از عمر آن می گذرد، کارایی آن نیز کاهش پیدا می کند. همچنین به علت قیمت بالایی که دارد، نمی توان در فواصل زمانی کوتاه آن را تعویض نمود. به همین جهت بهترین راه سرویس کاتالیزور هیوندای است تا از این طریق کارایی افزایش یابد و بتواند به خوبی گازهای آلاینده را تصفیه کند.

شستشوی کاتالیزور هیوندای نقش مهمی در کارکرد موتور و ایمنی آن دارد. زیرا وجود ایراد در این قطعه موجب می گردد که گازهای خروجی از سیلندر به خوبی از آن عبور نکنند و در کارکرد موتور اختلال ایجاد نمایند. برای شستشوی کاتالیزور محلول های مخصوصی وجود دارد. باید به این نکته توجه کنید که محلولی که برای این کار استفاده می شود از مواد درجه یک درست شده باشد و باعث نگردد که به اجزای آن آسیب وارد شود. مرکز خدمات مستر کاتالیزور برای سرویس کاتالیست هیوندای از بهترین مواد موجود در بازار استفاده می کند تا علاوه بر برطرف شدن آلودگی های درون آن، طول عمر کاتالیست نیر افزایش یابد.

روش شستشوی کاتالیزور هیوندای به این صورت است که به مخزن سوخت خودرو نصب می شود و به کمک سنسور اکسیژن نسبت به پاکسازی آن اقدام می کند. برخی افراد شستشوی کاتالیست هیوندای با جوهر نمک را توصیه می کنند. این کار یک اقدام غیر اصولی و آسیب زا است، زیرا موجب از بین رفتن فلزات فعال درون این قطعه می شود و نه تنها مشکل انسداد شبکه های آن رفع نمی گردد، بلکه مالک خودرو را مجبور خواهید کرد تا آن را تعویض کند و به فکر قطعه جایگزین باشد.

استفاده از محلول های استاندارد به حفظ سلامت و افزایش طول عمر کاتالیزور خودرو شما کمک می کند. بکارگیری محلول های استاندارد علاوه بر تمیز کردن، موجب می شود تا قسمت های مختلف سوخت رسانی و مسیر اگزوز به طور کامل تمیز گردد، همچنین در صورتی که چراغ چک به دلیل خطای کاتالیزور روشن شده باشد، پس از شستشوی آن بدون اینکه نیاز به دیاگ زدن باشد یا اینکه لازم باشد قطعه ای باز و بسته شود، خاموش می گردد.

همانطور که در جریان هستید، سوخت های تولید داخل، کیفیت مناسبی ندارند و بر روی این قطعه اثر نامطلوب می گذارند، استفاده از محلول شستشوی کاتالیزور هیوندای اثر منفی سوخت بی کیفیت را از بین می برد و این قطعه را در برابر آسیب های ناشی از آن محافظت می کند. همچنین با سرویس کاتالیزور هیوندای، کلیه رسوبات کربنی از مسیر اگزوز و کاتالیزور از بین می رود و محفظه احتراق کاملا پاکسازی می گردد.

خرید کاتالیزور هیوندای

خرید کاتالیزور هیوندای

اگر کاتالیزور خودروی تان به علت فرسودگی یا آسیب فیزیکی نیاز به تعویض دارد، بهتر است یک قطعه اورجینال جایگزین آن کنید. قیمت کاتالیزور هیوندای اصلی از برندهای متفرقه بالاتر است اما دوام و کیفیت بیشتری دارد. همچنین بهتر است در خرید کاتالیزور هیوندای دقت کنید و قطعه اصلی را از غیر اصلی تشخیص دهید. زیرا برخی افراد سودجو از آگاهی افراد سوء استفاده می کنند و اجناس تقلبی را به جای کالای اورجینال به آنها می فروشند. خرید کاتالیزور تقلبی علاوه بر اینکه به شما ضرر مالی می زند موجب می گردد که خودرو پس از مدتی دچار مشکل شود و هزینه های هنگفتی به شما تحمیل گردد.

تیم ما با سال ها تجربه در زمینه فروش کاتالیزور هیوندای، این قطعه را به صورت اورجینال همراه با گارانتی عرضه می نماید. برای آگاهی از قیمت کاتالیست هیوندای اصلی با ما تماس بگیرید. توصیه می کنیم برای خرید این قطعه مهم از افراد متخصص کمک بگیرید و آن را از مراکز معتبر تهیه کنید.

در هنگام خرید کاتالیست هیوندای از فروشنده بخواهید تا گارانتی محصول را در اختیار شما قرار دهد تا در صورتی که مشکلی برای آن پیش آمد بتوانید به راحتی و بدون پرداخت هزینه ای آن را تعویض نمایید. نمایندگان فروش کاتالیست هیوندای باید مدارک مربوط به نمایندگی خود را جلوی دید قرار دهند تا مشتری هنگام خرید کاتالیزور هیوندای از اصالت کالای خریداری شده آسوده خاطر باشد.

توصیه مستر کاتالیزور به عنوان یکی از معتبرترین و بهترین مراکز خدمات کاتالیزور هیوندای این است که بازدید دوره ای این قطعه از خودرویتان را جدی بگیرید تا در صورتی که ایرادی در این قطعه وجود داشت، در مراحل اولیه تشخیص داده شود و تعمیر گردد و نیازی به تعویض آن نباشد.

کاتالیزور هیوندای