کاتالیزور مازراتی ( فروش و خدمات تخصصی )

MASERATI

لوگو مازراتی

نمونه کار ها

سرویس کاتالیزور مازراتی

شماره تماس

 09125301510 (سلیمی)

درخواست مشاوره آنلاین
کاتالیست مازراتی

کاتالیزور مازراتی چه وظیفه ای دارد؟

قبل از این که در مورد وظیفه کاتالیزور مازراتی صحبت کنیم، می خواهیم کمی در مورد نقش خودروها در آلودگی هوا و محیط زیست سخن بگوییم.

در خیابان ها و جاده های کشورهای مختلف دنیا، انواع خودرو در حال تردد هستند. هر کدام از این خودروها اگر به خوبی کار نکنند و استاندارد نباشند یک منبع خطرناک برای آلایندگی هوا و محیط زیست هستند.

بسیاری از آلودگی هایی که در شهرهای بزرگ ایجاد شده، ناشی از گازهای آلاینده ای است که از اگزوز خودروها خارج می شود.

برای همین در سال های اخیر، نهادهای بین المللی حافظ محیط زیست قوانین مهمی برای کاهش آلودگی هوا تدوین نمودند که خودروسازان را وادار می کند، خودروهای تولیدی خود را به گونه ای بسازند که کمترین میزان آلودگی را وارد محیط زیست و هوا نماید.

به دلیل اینکه گازهای خروجی از موتور خودرو بیشترین تاثیر در آلودگی هوای شهرها را دارند، قطعه ای به نام کاتالیست کانورتر یا مبدل کاتالیزور ابداع شد و در مسیر اگزوز نصب گردید تا موجب شود گازهای خطرناک خارج شده از موتور به گازهای بی خطر تبدیل شوند.

کاتالیست مازراتی درست بعد از خروجی موتور قرار می گیرد و گازها بلافاصله پس از خروج از سیلندر وارد آن شده و تصفیه می گردند.

تیم ما به عنوان بزرگترین مرکز خدمات کاتالیزور مازراتی آماده است تا خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با این مرکز تماس بگیرید.

کاتالیزور مازراتی چیست؟

مبدل کاتالیزور مازراتی یک قطعه حساس و مهم است که در مسیر اگزوز نصب می شود و گازهای ورودی به آن در اثر یکسری فعل و انفعالات شیمیایی به گازهایی بی ضرر تبدیل می گردند.
کاتالیست مازراتی نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد، البته نوع آن نیز در میزان اثر بخشی آن در از بین بردن آلایندگی های گازهای خارج شده از موتور خودرو مهم است.

قسمت های مختلف کاتالیزور مازراتی

کاتالیست مازراتی از سه بخش اصلی تشکیل شده که به ترتیب زیر می باشند:

هسته کاتالیزور: این بخش دارای ساختاری لانه زبوری است که دارای بستری از جنس سرامیکی مونولیتی می باشد.

لایه اکسیدی: این لایه در واقع نقش نگهدارنده ماده کاتالیزور را بر عهده دارد و موجب می شود تا سطح تماس کاتالیست مازراتی گسترش پیدا کند. لایه اکسیدی از ترکیب آلومینا و سیلیکا ساخته می شود یا از دی اکسید سیلیکون، دی اکسید تیتانیوم و اکسید آلومینیوم تشکیل می گردد.

ماده کاتالیزور: این ماده از جنس فلزات گرانبهایی چون طلا، پلاتین، پالادیوم، کادمیوم و رودیوم انتخاب می شود و ماده اصلی در این قطعه است. برای مقرون به صرفه بودن معمولا از پالادیوم و رودیوم در ساخت آن استفاده می گردد.

اگر به فکر خرید کاتالیزور مازراتی هستید و اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، کارشناسان ما با داشتن سال ها تجربه و اطلاعات به روز در این زمینه می توانند شما را راهنمایی کنند.

عملکرد کاتالیزور مازراتی چگونه است؟

عملکرد کاتالیست مازراتی کمی پیچیده می باشد. گازهایی که از موتور خودرو خارج می شوند، حاوی مقدار زیادی هیدروکربن و مونوکسید کربن هستند.

این گازها برای سلامتی انسان مضر اند و آلایندگی زیادی به همراه دارند.

اما این قطعه مهم از طریق بخش احیا کننده خود این دو گاز خطرناک را به بخار آب و دی اکسید کربن بی خطر تبدیل می نماید، همچنین بخش اکسید کننده کاتالیست از طریق سطح پالادیوم یا پلاتین خود، مونوکسید کربن و هیدروکربن های نسوخته را اکسید می کند.

در مرحله آخر سیستم کنترل کاتالیزور مازراتی وارد عمل می شود و به بررسی گازهای خروجی از اگزوز خودرو می پردازد.

در این سیستم سنسورهای اکسیژن تعبیه شده اند که معمولا قبل و بعد کاتالیزور قرار می گیرند، سنسورهای اکسیژن وظیفه دارند که مقدار اکسیژن گاز خروجی از موتور و کاتالیست مازراتی را اندازه گرفته و برای ایسیو ارسال نمایند تا ایسیو از مقایسه این مقادیر با استانداردها از صحت عملکرد کاتالیزور مازراتی اطمینان حاصل نماید.

این قطعه درصد زیادی از گازهای آلاینده مثل اکسیدهای نیتروژن، آلدئیدها، مونوکسید کربن و هیدروکربن های نسوخته را تصفیه می کند و به حفظ محیط زیست کمک می نماید.

اما نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود این است که این قطعه نمی تواند مانع از ورود دی اکسید کربن به هوا شود.

این گاز از مصرف سوخت هایی مانند گازوئیل که دارای گوگرد هستند ایجاد می شود، به همین دلیل پالایشگاه ها در هنگام تولید گازوئیل وظیفه دارند که میزان گوگرد آن را کاهش دهند، همچنین باید بدانید که در حین فعل و انفعالاتی که داخل کاتالیست مازراتی صورت می گیرد مقدار کمی آمونیاک و سولفید هیدروژن تولید می شود که جزو مواد سمی هستند.

برای رفع این مشکل با ایجاد تغییر در لایه اکسیدی و مایع کاتالیزور می توان مانع از بروز چنین پدیده ای شد.

به عنوان نمونه، استفاده از منگنز یا نیکل می تواند از ایجاد سولفید هیدروژن ممانعت کند.

اگر در خرید کاتالیست مازراتی دقت نشود، ممکن است میزان آلایندگی خودرو از حالت استاندارد خارج شده و افزایش پیدا کند.

قطعات نامرغوب در بازار زیاد است و افرادی که اطلاعات کافی درباره قطعه اورجینال آن ندارند، ممکن است جنس غیر اصل و تقلبی را خریداری نمایند.

از همین رو توصیه می کنیم این قطعه را از مراکز مجاز و نمایندگی های معتبر فروش کاتالیزور مازراتی خریداری نمایید تا خیالتان بابت اصل بودن آن راحت باشد.

سرویس کاتالیست مازراتی

سرویس کاتالیزور مازراتی

کاتالیزور مازراتی یک قطعه آسیب پذیر و حساس است که ممکن است در اثر گذشت زمان کارایی اولیه خود را از دست بدهد و نتواند گازهای آلاینده را به خوبی تصفیه کند، همچنین وارد شدن ضربه به این قطعه یکی دیگر از دلایل خرابی آن می باشد.

کاتالیست مازراتی عمری در حدود ۵ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر دارد و بعد از آن دیگر نمی تواند از عهده وظیفه خود به خوبی بر بیاید، از همین رو. توصیه می شود که سرویس کاتالیست مازراتی خود را جدی بگیرید و به صورت دوره ای صحت و سلامت آن را نزد نمایندگی های مجاز تعمیر کاتالیست مازراتی بررسی نمایید.

مرکز تخصصی ما، با بهره مندی از نیروی متخصص و حرفه ای و برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، خودروی شما را به دقت بررسی کرده و در صورتی که ایرادی مشاهده کند، به بهترین شکل و در کوتاهترین زمان نسبت به رفع آن اقدام می نماید.

کاتالیزور یک قطعه ارزشمند محسوب می شود و تاثیر زیادی در کاهش آلودگی خودرو دارد، از همین رو عدم بازدید و سرویس دوره ای آن در بسیاری از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا، بر خلاف قوانین است و جریمه های سنگینی برای مالک خودرو به همراه دارد.

شستشوی کاتالیزور مازراتی نقش مهمی در افزایش طول عمر آن دارد، اما مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که شستشوی این قطعه باید به وسیله مواد استاندارد انجام شود تا علاوه بر این که رسوبات اضافی را از داخل آن پاک کند، به دیگر اجزای آن آسیبی وارد نسازد.

برخی از افراد بی تجربه و نابلد توصیه می کنند که شستشوی کاتالیست مازراتی را با جوهر نمک انجام دهید. این کار ممکن است رسوبات اضافی را از درون این قطعه پاکسازی کند اما موجب می شود تا دیگر اجزای آن به شدت آسیب ببینند و عملا کارایی خود را از دست بدهد.

دلایل خرابی

عدم رسیدگی به موقع به این قطعه می تواند باعث کوتاه شدن عمر آن گردد. توصیه می کنیم تا خودرویتان را در زمان های مشخص و به صورت دوره ای نزد مراکز معتبر ببرید تا آن ها با دستگاه های مخصوص، بخش های مختلف آن را بررسی نمایند. با این حال کاتالیست مازراتی ممکن است در اثر عوامل گوناگون دچار اشکال شود و دیگر نتواند گازهای آلاینده موتور را به خوبی تصفیه کند.

برخی از این عوامل شامل موارد زیر می باشد.

 • متداولترین عامل خرابی کاتالیزور مازراتی، مسدود شدن شبکه های اسفنجی آن به وسیله ناخالصی های ناشی از احتراق سوخت های نامرغوب است، وقتی سوخت کیفیت مناسبی نداشته باشد، به مرور زمان، ناخالصی هایی که در اثر احتراق آن تولید می شود، در شبکه اسفنجی رسوب می کند و موجب بسته شدن منافذ آن می گردد، از همین رو توصیه می کنیم همیشه سوخت استاندارد وارد باک خودرو نمایید تا با چنین مشکلی مواجه نشوید، سرویس کاتالیست مازراتی می تواند این رسوبات را از بین ببرد و موجب شود که این قطعه حداکثر کارایی خود را بدست آورد.
 • از دیگر عوامل خرابی این قطعه، احتراق ناقص سوخت در سیلندر خودرو است که سبب می گردد مقداری سوخت خام همراه گازهای خروجی از موتور به سمت کاتالیزور حرکت کند و درون آن آتش بگیرد، این مسئله موجب آسیب دیدن بخش های داخلی این قطعه می شود و کارکرد آن را مختل می کند.
 • اگر واشر سرسیلندر ایراد داشته باشد به طوری که آب و روغن به درون موتور نفوذ کنند، بر روی آن اثر منفی می گذارد و موجب خرابی آن می شود.
 • یکی دیگر از عوامل خرابی کاتالیست مازراتی می توان به وارد شدن ضربات فیزیکی به آن اشاره کرد که ممکن است در اثر عبور از جاده های ناهموار و کوهستانی پیش بیاید.

علائم خرابی چیست؟

اگر کاتالیزور دچار اشکال شده باشد، از خود علائمی بروز می دهد، اگر این علائم را مشاهده کردید به سرعت خود را به یکی از مراکز مجاز و معتبر تعمیر برسانید تا عیب آن شناسایی و برطرف شود، این علائم شامل موارد زیر می باشد.

 • استشمام بویی شبیه تخم مرغ فاسد شده از دهانه اگزوز
 • بالا رفتن غیر عادی میزان هیدروکربن ها و مونوکسید کربن در آزمایش آلایندگی خودرو
 • کاهش غیر عادی دمای کاتالیزور
 • بد استارت خوردن ماشین یا روشن نشدن آن
 • کاهش شتاب خودرو در هنگام حرکت اولیه و حین حرکت
 • بالا رفتن میزان مصرف سوخت
 • لرزش موتور در هنگامی که ماشین در حالت سکون قرار دارد.
 • روشن شدن چراغ چک

خرید کاتالیزور مازراتی

قیمت کاتالیزور مازراتی به دلیل استفاده از مواد اولیه گران قیمت بسیار بالاست. همین مسئله موجب می شود تا برخی افراد سودجو با فروش کاتالیست مازراتی تقلبی در پی کسب منفعت باشند.

بنابراین لازم است که افراد برای تهیه این قطعه سراغ نمایندگی ها و مراکز معتبر و قابل اعتماد بروند.

به دلیل نوسانات شدید ارزی که طی سال های گذشته روی داده، بازار قطعات یدکی خودروهای خارجی با افزایش نرخ زیادی مواجه گردیده است.

از همین رو قیمت کاتالیست مازراتی نیز افزایش چشمگیری داشته و قطعه اصل و اورجینال آن به راحتی در بازار قابل دسترس نیست.

مرکز تخصصی ما سابقه ای درخشان در فروش کاتالیست مازراتی دارد و می تواند قطعه اصل آن را همراه با ضمانت نامه معتبر و قیمت مناسب برای شما تهیه کند.

برای اطلاع از شرایط فروش و قیمت با ما تماس بگیرید.

در هنگام خرید کاتالیزور مازراتی حتما به نوع بسته بندی و هولوگرام نصب شده بر روی آن دقت کنید، همچنین از فروشنده بخواهید تا کارت ضمانت محصول را برایتان مهر و امضا کند تا اگر این قطعه دچار مشکل شد، به راحتی بتوانید آن را تعویض نمایید.

خرید قطعه اورجینال و دارای گارانتی، موجب می شود که سلامت خودرو تضمین گردد و محیط زیست از خطر ورود گازهای آلاینده به آن در امان بماند.

بنابراین هیچگاه از پرداخت هزینه برای خرید کاتالیست مازراتی نگران و ناراحت نباشید. زیرا قیمت این قطعه حیاتی در مقابل مزایای متعددی که به همراه دارد بسیار ناچیز است.

در پایان باید به شما خاطرنشان کنیم که داشتن اطلاعات کافی از مراکز معتبر فروش و خدمات کاتالیزور مازراتی بسیار مهم است.

این قطعه نیاز به سرویس و نگهداری دارد و باید به صورت دوره ای بازدید شود، بنابراین بهتر است با مراکز معتبر و باسابقه تخصصی در ارتباط باشید تا از صحت عملکرد این قطعه مطمئن گردید.

مرکز فروش و خدمات مستر کاتالیزور با داشتن سابقه ای درخشان و بهره مندی از یک تیم حرفه ای، خدمات خود را بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می دهد.

کیفیت خدمات ما در طی این سال ها موجب شده تا مشتریان با آسودگی خاطر خودرویشان را به ما بسپارند و در مورد پرداخت هزینه هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

فروش کاتالیزور مازراتی