کاتالیزور میتسوبیشی ( فروش و خدمات )

MITSUBISHI

نمونه کار ها

سرویس کاتالیست تویوتا

شماره تماس

 09125301510 (سلیمی)

درخواست مشاوره آنلاین
خرید کاتالیزور میتسوبیشی

کاتالیزور میتسوبیشی یکی از قطعات مهم این خودرو است که تاثیر مستقیم در کاهش آلودگی دود خروجی از سیلندر خودرو دارد.

محل قرارگیری این قطعه معمولا در مسیر اگزوز یا همان مسیر خروجی گازهای آلاینده موتور می باشد.

این قطعه موجب می شود تا بخش قابل توجهی از ترکیبات سمی کربن که موجب آلودگی هوا و محیط زیست می گردد، تصفیه شده و خودرو کارکردی پاک داشته باشد، اما کاتالیست میتسوبیشی نیز همانند دیگر قطعات خودرو پس از مدتی مستهلک می شود و نمی تواند عملکردی مثل روز اول خود داشته باشد، به همین جهت نیاز است تا آن را شستشو دهید، تعمیر نمایید و اگر نشد تعویض کنید.
در این صفحه به موضوع کاتالیزور میتسوبیشی و نحوه سرویس، شستشو، تعمیر و تعویض آن میپردازیم.

ساختار سیستم اگزوز و کاتالیزور میتسوبیشی چگونه است؟

در تمام خودروها سیستم اگزوز یک بخش بزرگ است، وظیفه این بخش هدایت کردن و خارج نمودن گازهایی است که از موتور و در واقع سیلندر خودرو خارج می شوند.

در سال های گذشته اگزوز تنها از دو قسمت تشکیل میشد. قسمت اول وظیفه داشت تا دمای گازهای خروجی از موتور را کاهش دهد و قسمت دوم وظیفه کاهش آلودگی صوتی را بر عهده داشت.

اما در سال های اخیر یک بخش جدید به این سیستم اضافه شد که وظیفه آن بسیار مهم است، بخش سوم سیستم اگزوز همان کاتالیزور می باشد که وظیفه دارد، گازهای آلاینده خارج شده از سیلندر خودرو را به گازهایی بی خطر تبدیل نماید.

این قطعه می تواند گازهای خطرناکی مثل اکسیدهای نیتروژن، هیدروکربن ها و منوکسید کربن را که از احتراق سوخت نامرغوب ایجاد شده به گازهایی غیر سمی و بی خطر تبدیل نماید، همچنین این قطعه قادر است اکسید ازت را طی یک فرایند شیمیایی تبدیل به گاز ازت بی خطر کند.

اما ساختار کاتالیزور میتسوبیشی به شکل اسفنجی یا شبکه ای است، جنس این شبکه می تواند از فلزات با ارزشی مثل پلاتین، پالادیوم و رودیم باشد.

ساختار اسفنجی به این دلیل ایجاد شده که بتواند با سطح تماس بیشتر، آلودگی گازهای خارج شده از موتور را از بین ببرد.

کاتالیست برای اینکه فرایند تصفیه گازهای آلاینده را به خوبی انجام دهد نیاز به دمای بسیار زیاد دارد، میزان این دما در حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ درجه سانتی گراد است و به همین دلیل، این قطعه بلافاصله پس از خروجی دود موتور تعبیه می شود تا گرمای کافی برای فرایند شیمیایی خود و تصفیه گازهای آلوده را داشته باشد.

کاتالیزور میتسوبیشی چه وظیفه ای دارد؟

همانگونه که اشاره کردیم، این قطعه یکی از قطعات مهم خودرو است که برای کاهش آلایندگی دودهای خارج شده از موتور در مسیر اگزوز قرار می گیرد، این قطعه را می توان به عنوان حامی و نجات دهنده محیط زیست معرفی کرد.

مطابق با قوانین بین المللی، کارخانه های خودروسازی موظف هستند که این قطعه را بر روی کلیه محصولات خود نصب نمایند، در غیر اینصورت اجازه تولید به آن ها داده نخواهد شد و با جریمه های سنگینی روبرو می شوند.

در ایران نیز خودروسازان داخلی، از سال ۸۱ این قطعه را بر روی تولیدات خود نصب کردند تا به حفظ محیط زیست و هوای پاک کمک کرده باشند، همچنین از سال ۹۱ نیروی انتظامی برای صدور برگه معاینه فنی، قوانینی را وضع کرده است که طبق آن نصب کاتالیزور بر روی تمام خودروها اجباری و ضروی است و اگر خودرویی فاقد این قطعه باشد یا دچار ایراد باشد، برگه معاینه فنی برای آن خودرو صادر نمی گردد.

اگر این قطعه ایرادی نداشته باشد، باید بتواند تا ۹۰ درصد آلایندگی گازهای خروجی از موتور خودرو را از بین ببرد، اما این قطعه با گذشت زمان و ایجاد رسوب در شبکه های آن، کارایی خود را از دست می دهد و نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، در چنین شرایطی ابتدا باید به یک مرکز معتبر خدمات تخصصی مراجعه کنید تا عیب یابی آن انجام شود و کاتالیزور به حالت عادی خود بازگردد و کارایی لازم را بدست آورد، اما اگر عمر مفید این قطعه تمام شده باشد، باید جایگزین شود.

توصیه می کنیم برای خرید کاتالیزور میتسوبیشی به نمایندگی های فروش مجاز این شرکت مراجعه کنید تا خیالتان بابت خرید قطعه اصلی و گارانتی دار راحت باشد.
مجموعه ما ارائه دهنده کلیه خدمات سرویس، تعمیر و فروش کاتالیست میتسوبیشی، آمادگی دارد تا این خدمات را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به مشتریان خود ارائه دهد. برای اطلاع از آفرهای استثنایی این مرکز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

عمر مفید کاتالیزور میتسوبیشی چقدر است؟

این قطعه به طور متوسط عمری بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار کیلومتر دارد و پس از این مدت باید تعویض شود.

البته اگر سرویس کاتالیزور میتسوبیشی را به طور مرتب انجام داده باشید، عمر این قطعه بیشتر خواهد شد. اما در صورتی که مدت زیادی از کارکرد خودرویتان می گذرد و در طی این مدت هیچگونه اقدامی برای بازدید و شستشوی کاتالیست میتسوبیشی انجام نداده اید به احتمال زیاد این قطعه کارایی خود را از دست داده است و دیگر نمی تواند به خوبی گازهای آلاینده را تبدیل به گازهای بی خطر کند.

اگر از عمر خودرویتان بیش از چهار سال گذشته، باید به فکر خرید کاتالیست میتسوبیشی باشید، در غیر اینصورت خودرو آلودگی زیادی وارد هوا می کند و امکان رد شدن آن در تست های معاینه فنی وجود دارد.

بازدید دوره ای این قطعه می تواند نقش مهمی در افزایش طول عمر مفید آن داشته باشد.

ما به عنوان معتبرترین مرکز خدمات کاتالیزور میتسوبیشی با بهره مندی از نیروی متخصص و آموزش دیده و برخورداری از تجهیزات به روز و پیشرفته، از شما دعوت می کنیم تا برای معاینات دوره ای کاتالیزور خودرویتان به این مرکز مراجعه نمایید.

دلایل خرابی چیست؟

کاتالیست میتسوبیشی دارای ساختاری شکننده و حساس است و اگر از آن به خوبی مراقبت و نگهداری نشود می تواند به سرعت دچار آسیب دیدگی شود.

در بین عوامل خرابی این قطعه، گرفتگی شبکه اسفنجی، متداولترین آنهاست، این اشکال به خاطر کیفیت نامرغوب سوخت می باشد.

هرچه بنزین، ناخالصی بیشتری داشته باشد، در هنگام احتراق گازهای آلاینده بیشتری تولید می کند و مواد ناخالصی این گازها در شبکه اسفنجی رسوب می کنند.

وقتی این شبکه دچار انسداد شود، دیگر گازها به راحتی نمی توانند از منافذ آن عبور کنند و تصفیه شوند.

فشار بیش از اندازه ای که در این شرایط به این قطعه وارد می شود، سبب خرابی آن می گردد.

یکی دیگر از دلایل خرابی کاتالیزور میتسوبیشی، ضربه های فیزیکی است که در اثر برخورد زیر خودرو به ناهمواری های کف جاده ایجاد می شود.

همانطور که می دانید، این قطعه ساختاری ظریف و شکننده دارد و در صورت برخورد جسم خارجی به بدنه آن، دچار اشکال میشود و شبکه داخلی اش آسیب می بیند.

کاتالیست میتسوبیشی حساسیت زیادی به دمای بالا دارد و اگر بیش از حد استاندارد در معرض حرارت قرار گیرد، خاصیت خود را از دست می دهد و بخش هایی از آن ذوب می شود، بنابراین علاوه بر بازدید دوره ای، لازم است که حواستان به چگونگی عملکرد موتور نیز باشد و اگر احساس کردید که مشکلی در موتور پیش آمده و دمای آن بیش از اندازه بالا رفته، به سرعت خود را به یک تعمیرگاه مجاز برسانید تا ایراد آن را شناسایی و برطرف نمایند.

سلامت این قطعه ارتباط مستقیم با میزان ناخالصی گازهای خروجی از موتور خودرو دارد.

در صورتی که این گازها، آغشته به مواد دیگری باشند، این قطعه با گذشت زمان، خاصیت پاک کنندگی خود را از دست می دهد و خراب می شود. به عنوان نمونه اگر واشر سرسیلندر ایراد پیدا کرده باشد و آب و روغن به درون موتور نفوذ می کند و به همین خاط گازهای خارج شده از سیلندر نیز آب و روغن را همراه خود به درون کاتالیست میتسوبیشی می آورند و باعث آسیب دیدگی آن می گردند.

در صورتی که سیستم جرقه زنی میتسوبیشی اشکال پیدا کند، می تواند اثر منفی بر عملکرد کاتالیزور بگذارد زیرا اگر سوخت به صورت کامل نسوزد، موجب می شود که اندکی سوخت خام همراه گازهای خروجی سیلندر وارد این بخش شده و در آنجا آتش بگیرند.

حرارتی که در اثر این احتراق ایجاد می شود، اثر منفی بر روی آن می گذارد و عمر قطعه را کوتاه می کند.

اگر جزو افرادی هستید که از مکمل سوخت یا انژکتور استفاده می کنید و داخل باک خودرو می ریزید باید بدانید که این مواد می توانند باعث آسیب دیدگی کاتالیزور میتسوبیشی شوند و در پاره ای موارد مالک خودرو مجبور می شود تا آن را تعویض کند.

شستشویی منظم کاتالیزور یکی از اقدامات مناسبی است که می تواند آن را از خطرات ناشی از سوخت بی کیفیت و ناخالصی های گازهای ورودی به آن حفظ کند.

استفاده از مواد غیر مجاز مثل جوهر نمک برای شستشوی کاتالیزور، می تواند شبكه اسفنجی آن را با مشکل جدی روبرو کند، بنابراین برای سرویس و تعمیر کاتالیست میتسوبیشی به مراکز معتبر و مجاز مراجعه کنید.

تیم ما عملیات شستشوی کاتالیزور میتسوبیشی را با استفاده از مواد درجه یک و به وسیله دستگاه های پیشرفته انجام می دهد تا کوچکترین آسیبی به این قطعه حساس وارد نگردد.

هزینه تعویض کاتالیزور میتسوبیشی چقدر است؟

شاید با خود فکر کنید که تعویض کاتالیست میتسوبیشی هزینه زیادی دارد در صورتی که اینگونه نیست و در مقابل هزینه های دیگر تعمیرات خودرو، مبلغی ناچیزی به شمار می آید.
البته در کشورهای توسعه یافته که هوای پاک و محیط زیست از اهمیت زیادی برخوردار است، تعویض این قطعه به صورت رایگان انجام می شود و هزینه تعویض آن بر عهده دولت است، اما در حال حاضر در ایران شرایط به صورتی است که دارندگان خودرو باید خودشان به فکر تعویض و تعمیر کاتالیزور میتسوبیشی باشند و هزینه آن را پرداخت کنند، البته با توجه به افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت لوازم یدکی خودروهای خارجی، قیمت کاتالیست میتسوبیشی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

همانطور که اشاره کردیم در روند اخذ گواهی معاینه فنی خودرو در ایران، سخت گیری های جدی انجام می شود و به همین دلیل مالکان خودرو موظف هستند تا ایراد کاتالیزور خودرویشان را برطرف کنند و یا آن را تعویض نمایند.

اگر نگاه مسئولانه ای به این مورد داشته باشیم، متوجه می شویم که همه ما سهمی مساوی برای حفظ محیط زیست داریم و باید برای داشتن هوای سالم و پاک، اقدامات لازم را انجام دهیم، یکی از این اقدامات سرویس کاتالیست میتسوبیشی است که نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد.

مستر کاتالیزور با داشتن تجهیزات پیشرفته برای سرویس و شستشوی کاتالیزور، خدمات خود را با بالاترین کیفیت و به وسیله افراد متخصص و ماهر انجام می دهد تا این قطعه با حداکثر کارایی خود، گازهای آلاینده خودرو را تصفیه کند و کمترین آلودگی وارد هوا و محیط زیست شود.

قیمت کاتالیزور میتسوبیشی چقدر است؟

اگر می خواهید کاتالیزور خودروی تان را تعویض کنید، توصیه می کنیم این قطعه را از نمایندگی ها و مراکز معتبر فروش کاتالیزور میتسوبیشی تهیه نمایید.

به دلیل حساسیتی که این قطعه دارد، لازم است که حتما جنس اصلی و اورجینال آن خریداری و بر روی خودرو نصب کنید.

در هنگام مراجعه به مراکز فروش کاتالیست میتسوبیشی حتما از فروشنده بخواهید که کارت گارانتی آن را نیز به صورت مهر و امضا شده به شما تحویل دهد تا در صورتی که قطعه مشکلی داشته باشد به راحتی و بدون پرداخت هزینه اضافی بتوانید آن را با قطعه سالم تعویض نمایید.

مجموعه ما، جهت رفاه حال مشتریان خود، کاتالیزور میتسوبیشی اورجینال را با پایین ترین قیمت عرضه می کند و اصالت آن را تضمین می نماید.

این مرکز کلیه خدمات مربوط به کاتالیزور را با بهترین کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد.

پرسنل ما همگی دوره های نصب، سرویس و تعمیر کاتالیست را گذرانده اند و تجربه و تبحر کافی در این زمینه بدست آورده اند.

ما معتقدیم که خدمات حرفه ای و تخصصی در کنار قیمت منصفانه می تواند بهترین تبلیغ برای یک کسب و کار باشد. برای همین همیشه تلاش کرده ایم تا خدمات خود را در سطح مطلوبی ارائه دهیم و رضایت خاطر مشتریان را بدست آوریم.

کاتالیست میتسوبیشی