کاتالیزور تویوتا ( سرویس، خدمات و فروش تخصصی )

TOYOTA

نمونه کار ها

تعمیر کاتالیزور تویوتا
سرویس کاتالیست تویوتا

شماره تماس

 09125301510 (سلیمی)

درخواست مشاوره آنلاین

کاتالیست تویوتا

خرید کاتالیزور تویوتا

کاتالیزور یکی از قطعات مهمی است که در مسیر اگزوز خودروها قرار دارد و تاثیر زیادی بر کاهش آلایندگی گازهای خروجی از موتور می گذارد، مانند کاتالیزور تویوتا.

این قطعه می تواند اثر مخرب گازهایی مثل هیدروکربن ها و مونوکسید کربن را تا ۹۰ درصد کاهش دهد و آن ها را تبدیل به بخار آب و گاز دی اکسید کربن نماید از این رو سرویس کاتالیزور موضوع بسیار مهمی است.

کاتالیست تویوتا نقش تصفیه کننده را دارد و این کار را از طریق یکسری فعل و انفعالات شیمیایی انجام می دهد.

به دلیل اهمیت این مبدل، لازم است تا به دقت از آن نگهداری شود و در صورتی که کوچکترین ایرادی در آن مشاهده شد به سرعت برطرف گردد، زیرا کاتالیزور تویوتا قطعه حساسی است و در اثر کوچکترین اشکالی کارایی اش کم می شود و نمی تواند به خوبی از عهده وظیفه اش بربیاید.

اگر این قطعه درست کار نکند، قادر نیست تا تصفیه گازهای سمی خروجی از موتور را به خوبی انجام دهد و مقدار زیادی از این گازهای آلاینده وارد هوا می شوند.

مرکز خدمات ما یکی از معتبرترین و باسابقه ترین مراکز سرویس، نگهداری، تعمیر و فروش کاتالیزور تویوتا است که از تجهیزات پیشرفته و نیروی متخصص و با سابقه بهره مند می باشد.

این مرکز خدمات خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می دهد، برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از خدمات متنوع با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سرویس کاتالیست تویوتاچگونه انجام می شود؟

عمر این قطعه در حالت میانگین برابر با عمر خودرو است، اما در اثر کیفیت نامناسب سوخت یا ضربه فیزیکی یا … ممکن است نیاز باشد تا تعمیر گردد و در صورتی که مشکل آن برطرف نشد باید جایگزین شود.

توصیه ما به عنوان متخصص این حوزه این است که سرویس کاتالیست تویوتا را فراموش نکنید و آن را به صورت دوره ای انجام دهید، سرویس این قطعه شامل شستشوی اجزای مختلف آن با محلول های تمیز کننده استاندارد است.

تاکید ما بر استاندارد بودن محلول شستشوی کاتالیزور تویوتا به این دلیل می باشد که برخی افراد کم تجربه و ناآگاه برای سرویس این مبدل از جوهر نمک استفاده می کنند.

آن ها نمی دانند که با این کار چه آسیبی به قسمت های مختلف آن می زنند تا حدی که مالک خودرو مجبور به خرید کاتالیزور تویوتا می شود تا جایگزین مبدل قبلی نماید.

بنابراین همیشه برای شستشوی کاتالیست تویوتا به تعمیرگاه های مجاز و مطمئن مراجعه نمایید.

سرویس این قطعه با محلول های استاندارد، سبب می شود که کلیه آلودگی ها و رسوباتی که در محفظه و شبکه های آن ایجاد شده از بین برود و این قطعه بتواند به راندمان حداکثری خود دست پیدا کند.

مرکز خدمات ما یکی از مراکز تعمیر کاتالیست تویوتا است که کلیه مجوزهای مربوط به این خدمات را دریافت کرده و از نیروهای آموزش دیده و دستگاه های استاندارد برای سرویس و شستشوی این قطعه حساس استفاده می کند. اگر می خواهید از شرایط ویژه خدمات ما آگاه شوید با این مرکز تماس بگیرید.

تعمیر کاتالیزور تویوتا چه زمانی باید انجام شود؟

همانطور که اشاره کردیم، کاین قطعه در اثر صدمات فیزیکی یا گذشت زمان دچار مشکل می شود و نیاز به تعمیر دارد.

اگر کاتالیست تویوتا بر اثر ضربه دچار مشکل شده باشد، تعمیرکار باید قسمت های مختلف آن را بررسی نموده و میزان آسیب را مشخص کند، در صورتی که مشکل جزئی باشد، به راحتی رفع می گردد و مانند روز اول به کار خود ادامه می دهد، اما در صورتی که شدت ضربه وارد شده به کاتالیزور تویوتا زیاد باشد به صورتی که نتوان آن را تعمیر کرد آنگاه باید نسبت به خرید کاتالیست تویوتا اقدام کنید.

اگر از عمر قطعه چند سالی می گذرد، کارایی نقاط فعال آن بسیار کم شده است و توانایی اولیه خود را ندارد.

وقتی گازهای ناخالص وارد مبدل می شوند، در اثر مرور زمان در شبکه های آن رسوب می کنند و مسیر عبور دود را مسدود می نمایند.

بنابراین گازهای خروجی سیلندر مانند گذشته به راحتی نمی توانند وارد آن شده و تصفیه گردند، همین مسئله بر روی کارکرد موتور نیز تاثیر می گذارد و موجب برگشت گازها به سمت دهانه خروجی آن می شود.
وقتی فشار در این ناحیه بالا رود، در کارکرد موتور اختلال ایجاد می گردد و این قطعه را از کار می اندازد.

در چنین مواقعی بدون اتلاف وقت به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا قبل از اینکه مشکل جدی اتفاق بیفتند اقدامات لازم برای تعمیر به عمل آورد.

سوختی که به صورت ناقص می سوزد، گازهایی تولید می کند که شامل مقداری سوخت خام است، این گاز تاثیر مخربی بر مواد داخل کاتالیزور تویوتا دارند و در مسیر اگزوز آتش می گیرند و حرارت زیادی تولید می کنند.

این حرارت سبب می شود تا بخش های مختلف کاتالیست تویوتا در معرض گرمای بیش از حد قرار بگیرد و دچار آسیب دیدگی شدید گردد.

در چنین مواقعی شاید مجبور شوید برای خرید قطعه نو اقدام کنید، بنابراین بهتر است سیستم جرقه زنی تویوتا را هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار دهید و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل نمایید.

ما با ارائه خدمات حرفه ای تعمیر کاتالیست تویوتا آماده هستیم تا مشکلات بوجود آمده در این قطعه حساس را به بهترین شکل ممکن توسط کادر متخصص خود برطرف کنیم و برای اطمینان خاطر و جلب رضایت مشتری، خدمات خود را گارانتی نماییم.

تاثیر سوخت نامرغوب بر کاتالیزور تویوتا

کاتالیست تویوتا حساسیت زیادی نسبت به کیفیت و مرغوبیت سوخت دارد، در صورتی که گوگرد بیش از حد مجاز در سوخت وارد شده به موتور وجود داشته باشد، موجب خراب شدن این قطعه می گردد.

تاثیر مخربی که سوخت نامرغوب بر کاتالیزور تویوتا می گذارد، تنها با یک بار سوختگیری ممکن است ایجاد شود.

وجود گوگرد اضافی در سوخت یک ترکیب اسیدی ایجاد می کند و به اصطلاح کاتالیزور را مسموم می نماید. نتیجه این اتفاق، کاهش شدید کارایی این قطعه حساس و با ارزش است.

ما به عنوان مرکز تخصصی، تعمیر و سرویس کاتالیزور تویوتا توصیه می کنیم که سوخت گیری خودرو هایتان را تنها با بنزین های یورو ۴ انجام دهید تا بدین وسیله از خرابی زود هنگام کاتالیست تویوتا خود جلوگیری کرده باشید.

لازم است بدانید در صورتی که این قطعه با مشکل مواجه شده باشد، امکان صدور برگه معاینه فنی برای آن تا زمانی که مالک خودرو نسبت به برطرف کردن عیب مبدل اقدام نماید وجود ندارد.

طبق قوانین جدید خودروهایی که معاینه فنی ندارند، در طول هر شبانه روز مبلغ ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند و بنابراین تعمیر یا تعویض این قطعه از خودرو برای جلوگیری از افزایش جریمه های راهنمایی و رانندگی اقدامی است که باید انجام شود.

با بررسی دوره ای می توانید از سلامت این قطعه مطمئن گردید.

خرابی کاتالیزور تویوتا چه نشانه هایی دارد؟

مانند سایر بخش های خودرو، اگر کاتالیزور تویوتا دچار مشکل شود، نشانه هایی از خود بروز می دهد که از طریق آن ها می توانید متوجه وجود ایراد در این قطعه گردید.

در ادامه این نشانه ها را به صورت فهرست وار بیان می کنیم.

  • کاهش شتاب خودرو
  • انتشار بوی نامطبوع از دهانه خروجی اگزوز
  • دیر استارت خوردن خودرو هنگام صبح
  •  روشن شدن چراغ چک
  • بالا بودن مقدار هیدروکربن ها و مونوکسید کربن در آزمایش معاینه فنی
  • استارت نخوردن و روشن نشدن خودرو
  • لرزش غیر معمول موتور خودرو در هنگام سکون
  • کاهش غیر عادی دمای کاتالیزور

در صورت مشاهده هر یک از این علائم سریعا خود را به مرکز خدمات کاتالیست تویوتا برسانید.

تیم ما آماده است تا کلیه مراحل عیب یابی، تعمیر و سرویس این قطعه را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام دهد.

برای اطلاع از قیمت های رقابتی خدمات این مرکز با ما تماس بگیرید.

عیب یابی چگونه انجام می شود؟

اگر به موقع برای تعمیر کاتالیزور تویوتا اقدام کنید، دلیلی برای تعویض آن وجود ندارد.

دستگاه های مختلفی برای تشخیص خرابی آن وجود دارد، این دستگاه ها به صورت هوشمند و از طریق کدهای خطای ایسیو و نشانه های ظاهری، ایراد آن را تشخیص می دهند و بدین ترتیب تعمیرکار می تواند به راحتی محل مورد اشکال را بررسی کرده و ایراد را برطرف نماید.

اگر با دستگاه دیاگ اقدام به عیب یابی کاتالیست تویوتا می کنید، در صورتی که شرایط غیر عادی باشد در کارکرد سنسور دان استریم نباید تغییرات قابل توجهی مشاهده گردد.
اگر دستگاه دیاگ خبر از تغییرات بیش از حد این سنسور را داد، نشانه ای از کاهش کارایی کاتالیزور تویوتا است.

در صورتی که چراغ چک تویوتا روشن شد، لازم است بدانید که گازهای خروجی از موتور، به بیش از ۱.۵ برابر حد مجاز آلایندگی رسیده اند و ایسیو با مقایسه اطلاعات سنسورهای اکسیژن اول و دوم متوجه این اشکال شده است.

همانطور که می دانید قبل و بعد کاتالیست تویوتا سنسور اکسیژن نصب شده است تا عملکرد این قطعه را چک کند.

سنسور اول اکسیژن آپ استریم نام دارد و سنسور دوم دان استریم نامیده می شود.

سنسور آپ استریم میزان اکسیژن گازهای خارج شده از موتور را تست می کند و سنسور دان استریم به بررسی میزان اکسیژن خارج شده از کاتالیزور می پردازد.

این دو سنسور در کنار هم اطلاعات مفیدی را برای ایسیو ارسال می کنند و ایسیو با استفاده از این اطلاعات فرمان های کنترلی مناسبی صادر می نماید.

یکی از پارامترهای مهم که می تواند برای تشخیص خرابی مورد استفاده قرار گیرد، فشار و مکش ورودی هواست.

کاتالیزوری که شبکه های آن دچار انسداد شده است، هوا و دود را به خوبی از خود عبور نمی دهد و همین امر سبب افزایش فشار در سیستم اگزوز می گردد. البته تنها با این پارامتر نمی توان نظر قطعی به خرابی داد و باید پارامترهای دیگر نیز چک شود.

پارامتر راندمان حجمی موتور از فاکتورهای مهمی است که می تواند در تشخیص عیوب کمک کننده باشد.

این پارامتر ارتباط مستقیم با تنفس موتور خودرو دارد و هر گونه تغییر در مسیر اگزوز موجب تغییر آن می گردد. پایین بودن راندمان حجمی، خبر از انسداد مسیر اگزوز می دهد و انسداد اگزوز می تواند مربوط به مسدود شدن شبکه کاتالیزور باشد.

مرکز خدمات ما با داشتن تجهیزات پیشرفته عیب یابی و بهره مندی از نیروهای آموزش دیده و مجرب، در طول فعالیت حرفه ای خود تلاش کرده تا با ارائه خدمات با کیفیت و قیمت منصفانه رضایت مشتریان خود را بدست آورد. این مرکز کلیه خدمات خود را گارانتی می کند تا مشتریان با خاطری آسوده خودرویشان به ما بسپارند.

قیمت کاتالیزور تویوتا چقدر است؟

در اثر افزایش شدید نرخ ارز و وارداتی بودن این قطعه، قیمت کاتالیست تویوتا به شدت افزایش داشته است. نکته ای که در هنگام خرید کاتالیزور تویوتا باید مد نظر قرار دهید این است که از اورجینال بودن و اصل بودن این قطعه مطمئن شوید و کارت گارانتی آن را از مسئول فروش کاتالیزور تویوتا درخواست کنید.

با این حال توصیه ما این است که این مبدل را از نمایندگی های مجاز فروش قطعات یدکی تویوتا خریداری نمایید، زیرا این نمایندگی ها فقط قطعات اورجینال این شرکت را عرضه می کنند.
از طرف دیگر بهتر است قبل از هر گونه اقدام با تعمیرکار خودرو مشورت کنید تا قطعه مناسب خودروی شما را معرفی نماید، زیرا اگر کاتالیزور تویوتا کاملا شبیه نمونه قبلی نباشد، باز هم می تواند برای مشکل ایجاد کند.

بنابراین به هیچ وجه از افرادی که به صورت متفرقه اقدام به فروش کاتالیست تویوتا می کنند، این قطعه را نخرید زیرا احتمال غیر اصل بودن آن وجود دارد.

برای اطلاع از قیمت کاتالیزور تویوتا ، کارشناسان ما آماده اند تا به صورت رایگان این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند.

همچنین این مجموعه با ارتباطاتی که با نمایندگی های مجاز قطعات یدکی تویوتا دارد می تواند کاتالیزور اورجینال تویوتا را با ضمانت نامه و قیمت مناسب برای شما تهیه نماید.

اگر سوالی در این زمینه دارید در هر ساعت از شبانه روز می توانید از طریق سایت برای ما پیغام بگذارید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم و یا در ساعات کاری با ما در تماس باشید.

خرید کاتالیست تویوتا